Батькам

З настанням літа батьки задаються питанням: куди відправити свою дитину відпочити. Щоб він набрався сил і вражень, необхідно оформити його в оздоровчий табір.

Багато батьків часто не замислюються, чи хоче його дитина в табір. А якщо хоче, то навіщо: просто вбити час або завести друзів, повчитися дорослому житті або, може, освоїти щось нове і корисне. Психологи стверджують, що практично коли небудь 8-10-річній дитині необхідно вчитися позбавлятися від пуповини. Але, перш ніж купити квиток в "дитячу невідомість", зніміть рожеві окуляри і придивіться до свого дитяти: наскільки готове саме ваше чадо зануритися в самостійне життя. Адже йому вперше доведеться адаптуватися в незнайомих обставинах, самому приймати рішення, доглядати за собою, домагатися розташування чужих людей.

Допомогти малюкові в цій нелегкій справі зможете тільки ви. Розкажіть йому, з чим він може зіткнутися в віддаленому від маминої спідниці житті, як діяти в критичних ситуаціях, як не провокувати конфлікти, як реагувати на образливі слова і підколки, поясніть, як постояти за себе. Якщо ваше чадо аж ніяк не заводій, який може підняти пил з нічого, і навчіть його декільком нескладним іграм ( "Крокодил", "Міста" та інші) на випадок, якщо стане нудно, розкажіть кілька "страшних історій на ніч", таких популярних в таборах , закиньте ідею показу мод або саморобної вистави. Зрештою, згадайте своє табірне перебування і говоріть дитині про деякі смішні традиції (наприклад, королівська ніч із зубною пастою). Нехай ваше чадо і постоїть наступного ранку в кутку, зате буде що згадати через десяток років.

Щоб дитині легше було адаптуватися в новому середовищі, подбайте про його поїздку разом з другом або однокласником. Але навіть в цьому випадку будьте готові, що ваш телефон, швидше за все, не буде остигати від телефонних дзвінків з проханнями "забери мене, мама" в перші 2-5 днів. У такій ситуації психологи радять, перш ніж піднімати білий прапор, постаратися налаштувати чадо на оптимістичний лад, мовляв, "ми пишаємося твоєї самостійністю", і дізнатися причини такої непроглядної туги за домівкою. Якщо дитині просто нудно, то це найчастіше справа часу. Якщо ж його там кривдять, не приймають і знущаються, хапайте чадо в оберемок і бігом в село до бабусі.

Для того щоб не виникало таких, а іноді і більш серйозних ситуацій, потрібно заздалегідь правильно вибирати табір. Почитайте відгуки в Інтернеті, розпитайте у знайомих. Дізнайтеся, чи доводиться на 6-7 дитинчат хоча б по одному дорослому - це дасть можливість встежити за кожним шибеником. Крім того, треба поцікавитися, чи є в таборі охорона і медперсонал. Бажано, щоб там вимагали медичну довідку про стан здоров'я дітей. Так буде безпечніше для вашого чада, але для цього потрібно буде за 3-5 днів і самому дістати документ, який підтверджує, що у вашої дитини немає інфекційних захворювань, а також документ про хронічні захворювання малюка.

Поцікавтеся, яка дисципліна в таборі, яка зайнятість хлопців протягом дня і наскільки це підходить саме вам. Краще вибрати тематичний табір, де у дитини вільними будуть тільки хвилини, щоб на горщик сходити. Весь остаточний час його заманять цікавими заняттями, щоб на навчання, наприклад, як тримати сигарету в зубах, не залишалося ні секунди.

Таборів сьогодні так багато, що їх можна спокійно підбирати під кожну дитину. Якщо ваше чадо зустрічає вас з роботи в польоті з шафи в костюмі супермена, то йому підійде пригодницький табір. Розбивши наметове містечко або відправившись в похід, дитина побуває в ролі шпигуна, шукача скарбів або Робінзона Крузо. Він проведе час на відкритому повітрі і навчиться долати перешкоди.

Якщо ви не можете витягти шило з м'якого місця вашої дитини, варто задуматися про спортивний табір. Його вибирають до того, як визначитися, в яку постійну секцію віддати малюка. Крім того, це може стати виходом із ситуації, коли протягом навчального року немає можливості достатньо часу займатися спортом.

Дитину, який світу білого не бачить з-під маминої спідниці, або якого десятою дорогою обходять потенційні друзі, бажано віддати в психологічний табір. Тут ви заздалегідь пояснюєте проблему чада, після чого з ним починають займатися професійні психологи по кілька годин на день. Тільки не бійтеся, що це буде схоже на "палату номер 6" - тут все абсолютно ненав'язливо.

Якщо вас з збуреннями не викликає в школу тільки вчитель іноземної мови, варто задуматися про мовний табір. Ну, а якщо чадо стало нагадувати ескімо на паличці від пережитих хвороб і інфекцій, яких за рік нахапався в школі, сміливо відправляйте його в табір оздоровчого спрямування.

Будь-який відпочинок, навіть в самому кращому таборі може зіпсувати одна проста річ - 'Валіза' . І навіть не так сама валіза, як її вміст. Скільки смішних, а іноді й не дуже, історій, наприклад, про протухлу ковбасу "про запас" або про гумові чоботи для відпочинку в сорокоградусну спеку. Так що зібрати дитину в табір, виявляється, не така вже й легке завдання.

Одяг повинен бути по можливості таки, який не мнеться, а також строкатий або просто різнобарвний, щоб чергова пляма від обідньої підливи виглядало як повноцінний елемент композиції. Часу, сил, та й бажання на прання тут може не бути. У той же час старий одяг, який "не шкода" для табірних випробувань, класти не варто - це може стати зайвим приводом знущань і глузувань з боку добре одягнених однолітків. Дізнайтеся заздалегідь, чи знадобиться дитині святковий одяг або в таборі взагалі заведена форма на всі випадки життя. Не забудьте також покласти дві пари взуття (закриту і відкриту), дощовик, засіб від комарів, крем від сонця і мінімальну аптечку. Постарайтеся "проіндексувати" деякі речі ім'ям вашого чада і поділіться з ним списком всіх упакованих речей (щоб знайти їх в чемодані після повернення дитини).

Чи давати з собою мобільний і гроші, вирішувати тільки вам. Якщо екскурсії не входять у вартість путівки, або дитина захоче придбати собі пару сувенірів і смакоти, вручите йому грошову купюру. Якщо ви боїтеся втрати або крадіжки мобільного, або там, куди він їде, просто немає зв'язку, дізнайтеся заздалегідь всі стаціонарні номери телефонів адміністрації табору.

Табір - це невід'ємна частина майже кожного дитинства. І які спогади викликатиме перша проба самостійного життя, залежить багато в чому від вибору і допомоги батьків. Тому постарайтеся зробити так, щоб табір дитячого відпочинку не перетворився для дитини в колонію суворого режиму.

Автор: Юлія Котова

Hosting CityHost